DOMŮ KOUČOVÁNÍ PRO FIRMY CENÍK KONTAKT FAQ

"Koučování je jako jízda kočárem, místy příjemná, místy může být nepohodlná. Někdy slunce krásně svítí, nebe je modré, jindy se na cestě mohou vyskytnout výmoly, někdy uvidíte nečekané dech beroucí scenérie a příroda vám ukáže všechny své poklady. Vždy si ale můžete říci, že to stálo za to."

PRO FIRMY

4 DŮVODY PROČ VYUŽÍVAT VE FIREMNÍM PROSTŘEDÍ KOUČOVÁNÍ

Podle výsledků průzkumu zadaného ICF byla vypracována nezávislá studie společností PricewaterhouseCoopers. Z výsledků studie vyplynuly následující výhody: nové perspektivy k osobním výzvám, zlepšování rozhodovací schopnosti, vyšší efektivitu v mezilidských vztazích a zvýšení celkové jistoty, zvýšení vlastní produktivity koučovaných, spokojenosti s životem a prací a dosažení relevantních cílů.

1) Vyšší produktivita

Profesionální koučování maximalizuje potenciál, a tím zpřístupňuje dosud nevyužívané zdroje produktivity.

Vyšší pracovní výkonnost
Lepší Business Management
Lepší Time Management
Lepší týmová spolupráce

 

 

2) Spokojení lidé

Zlepšování sebevědomí zaměstnanců pro vypořádávání se s pracovními nároky je v dnešní době pro potřeby organizací kritické. I zde profesionální koučování pomáhá.

       Vyšší
      sebevědomí
      Lepší mezilidské     vztahy
Lepší komunikační schopnosti
Lepší Work/Life Balance

 

 

3) Návratnost investic

Profesionální koučování umožňuje efektivnější učení, ale také pomáhá jasně definovat na budoucnost zaměřené cíle a vytvářet závazky s jasně definovanými výstupy. Naprostá většina firem (86%), které investovaly do koučování, tvrdí, že jejich investice se jim vždy přinejmenším vrátila.

 

4) Spokojení zákazníci

V podstatě všechny firmy i jednotlivci, kteří využili služeb profesionálního koučování, jsou spokojeni.

„V podstatě“ nebo „Velmi spokojeni“ s celkovou zkušeností
Rádi by podstoupili koučování znovu

 

Zdroj: www.coachfederation.cz

 

Celkově se dá říci, že praxe koučování ve firmách narůstá, povědomí o koučování se rozšiřuje, někde se zavádí systémy interního koučování. Dříve jsme se s koučováním ve firmách mohli setkat v lepším případě ve formě benefitu pro top-managery, v horším případě jako pomoc, když už je nejhůř a hledá se, jak z toho ven. Často když je zkrátka pozdě a musíme "hasit požár". Ve firemním prostředí lze přitom uplatnit koučování mnoha způsoby. Koučovacím stylem u manažerů počínaje, přes koučování talentů, klíčových zaměstnanců, koučováním řadových zaměstnanců, až po koučování co by prevenci možných nechtěných jevů jako je zvýšená fluktuace zaměstnanců či syndrom vyhoření. Koučováním představuje netušený potenciál pro rozvoj firem. Konkrétně lze koučováním zlepšit komunikaci mezi nadřízenými a podřízenými, interními klienty či obchodními partnery, můžete efektivně rozvíjet své zaměstnance. Koučovacím způsobem můžete nastavit obchodní strategie a dosahovat efektivně požadovaných cílů.  • Koučování manažerů

  • Koučování HR specialistů

  • Koučování zaměstnanců

  • Koučování talentů

  •