DOMŮ KOUČOVÁNÍ PRO FIRMY CENÍK KONTAKT FAQ

"Koučování je jako jízda kočárem, místy příjemná, místy může být nepohodlná. Někdy slunce krásně svítí, nebe je modré, jindy se na cestě mohou vyskytnout výmoly, někdy uvidíte nečekané dech beroucí scenérie a příroda vám ukáže všechny své poklady. Vždy si ale můžete říci, že to stálo za to."

FAQ

Co mi koučování může přinést?

Přinést vám může především hlubší poznání sebe sama. Nejčastěji klienti pociťují větší míru spokojenosti, radosti, klidu, pocitu, že nejsou tolik stresovaní. Daří se jim lépe zvládat své vztahy, lépe se rozhodují, získávají své principy, které mohou uplatnit v soukromém i profesním životě.

Kolik sezení mám absolvovat?

Záleží na tom, jaké potřeby koučování máte. Standardně se spolupráce pohybuje v rozsahu 4-10 sezení. Delší forma spolupráce je vhodná např. pro doprovázení ve složitém období života, při uskutečňování důležitých změn, pro vedení na cestě osobního rozvoje apod. Někdy může být spolupráce naopak velmi rychlá, kdy si potřebujete ujasnit konkrétní problém a dospějete rovnou k řešení.

Jak často ke kouči docházet?

Záleží na tom, co Vám vyhovuje, někomu vyhovuje sezení 1x týdně, jinému 1x 14 dní, případně 1x měsíc.

Co si mám připravit na první koučovací sezení?

Předem si nemusíte nic připravovat. Přicházíte s tématem, potřebou změny, nespokojeností, zkrátka s tím, co potřebujete vyřešit.

Čeho všeho mohu koučováním dosáhnout?

Jediným, kdo nám klade limity, jsme my sami.

Nemám na koučování čas, co s tím?

Zřejmě patříte k většině naší populace. Času máme všichni stejně, je jen na nás čemu ho budeme věnovat. Neustále svádíme souboj s časem, lze přestat bojovat, začít více plynout, plánovat a zacházet s časem tak, aby byl naším spojencem. Koučováním můžete spoustu času ušetřit, když objevíte své unikátní zacházení s časem.

Jaký je rozdíl mezi koučováním osobně a přes telefon/skype?

Tady je to velmi individuální, záleží na klientovi. Někdo upřednostňuje osobní kontakt. Koučování přes telefon nebo skype výrazně šetří náklady, cena koučování je pak asi o třetinu levnější. Znám mnoho lidí, kteří se nejprve koučovat "na dálku" zdráhali, a pak seznali, že jim to velmi vyhovuje. Obojí lze i kombinovat, když např. preferujete koučování osobně a na služební cestě máte sezení přes telefon/ skype.

Můžeme se sejít jinde než v koučovně nebo v kanceláři?

Koučování není omezené prostorem, koučovat lze v kavárně, v parku, na procházce. Důležité je, kde se dobře cítíte, jestli potřebujete k soustředění ticho nebo tichý ruch na pozadí. Záleží na dohodě obou stran.